ANASAYFA KÜLTÜR EVLERİ KURSLARIMIZ PROJELERİMİZ ETKİNLİKLERİMİZ FOTO GALERİ BASINDA BİZ İLETİŞİM
YÜREĞİR KÜLTÜR EVLERİ’NDE OSMANLICA KURSLARI BAŞLADI!
Kaynak :    Haber Tarihi : 11.2.2015

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın hayata geçirdiği ve Yüreğir’in sosyal gelişimine büyük katkı sağlayan Kültür Evleri’nde Osmanlıca kursları başladı. Milli ve manevi değerlere çok önem verdiklerini belirten Başkan Çelikcan “Tarihini bilmeyen toplumlar gelecek hayalleri kuramaz.” dedi.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “TOPLUMLA TARİHİNİ BULUŞTURUYORUZ!”

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir Kültür Merkezi başta olmak üzere Yüreğir’in çeşitli mahallerinde hayata geçirdiği ve Yüreğir’in sosyal gelişimine büyük katkı sağlayan 11 adet Kültür Evi’nde bir ilke daha imza attı. Yüreğir Kültür Merkezi ve Kültür Evleri’nin tamamında Osmanlıca kursları başladı. Osmanlıca kurs kayıtlarının devam ettiğini belirten Başkan Çelikcan tarihini bilmeyen, köklerinden koparılmış toplumların gelecek hayalleri kuramayacağını dile getirdi. Milli ve manevi değerlere çok önem verdiklerini belirten Başkan Çelikcan Osmanlıca kursları ile toplumla tarihini buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Kursiyerler belirli periyotlar halinde verilecek ücretsiz kursların sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olacaklar.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “TARİHİMİZ OSMANLICA YAZILMIŞ!”

Başkan Çelikcan; “Fikirde, sanatta, ahlâkta, estetikte 623 yıllık devasa bir tarihten, koca bir çınardan bahsediyoruz. Tarihimiz Osmanlıca yazılmış. İnsanın ecdadının dilini, tarihini, geçmişini bilmemesi kötü bir durum. Köklerinden koparılmış toplumlar muvaffak olamazlar. Bizde Kültür Merkezimiz başta olmak üzere bütün Kültür Evlerimizde Osmanlıca kurslarımızı başlattık. Bütün halkımızı bu kurslarımızdan yararlanmaya çağırıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  
Web Tasarım : 2 Adam Yazılım ve Teknoloji