ANASAYFA KÜLTÜR EVLERİ KURSLARIMIZ PROJELERİMİZ ETKİNLİKLERİMİZ FOTO GALERİ BASINDA BİZ İLETİŞİM
BAŞKAN ÇELİKCAN’DAN 2 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ EĞİTİM SETİ
Kaynak :    Haber Tarihi : 10.12.2014

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, okul sonrası eğitime destek kursları kapsamında Yüreğir Kültür Evleri’nde eğitim gören ve seviye belirleme sınavlarında başarılı olan 2 bin öğrenciye eğitim seti ve kırtasiye malzemeleri dağıttı.

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri’nde, eğitime destek kursları kapsamında ücretsiz kurs gören ve yapılan seviye belirleme sınavlarında başarılı olan 6 -7 ve 8 sınıf öğrencilerine eğitim seti dağıtıldı. Çanta, takviye kitap setleri ve kırtasiye malzemelerinden oluşan setlerin dağıtımı sırasında Başkan Çelikcan’a Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kılınç’ta eşlik etti. Yüreğir Engelli Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen törene Yüreğir Kültür Evleri’nde ücretsiz kurs gören çocuklar ve aileleri katıldı. Büyük bir heyecanla eğitim setlerini alan çocuklar Başkan Çelikcan’a hem Kültür Evleri’nde verilen ücretsiz kurslar, hem de dağıtılan setler için teşekkür etti.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “KURSLARIMIZ HİÇ KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL”

Dağıtım töreninde konuşan Başkan Çelikcan “ Bugün inşallah burada dört yıldır devam ettirdiğimiz, özellikle hükümetimizin bu kararını almadan önce de başlatmış olduğumuz, devletimizin vermiş olduğu kararla hiç kimsenin tekelinde olmadan bu kursları Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetiminde, Milli Eğitim öğretmenlerimiz tarafından verilmesi çok güzel” dedi.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “GELECEKLERİ AYDINLIK OLSUN”

Başkan Çelikcan konuşmasında ayrıca “Özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarının bu kurslardan ücretsiz faydalanması ve bizlerinde belediye olarak bu çocuklarımıza kaynak kitapları vermesi, hem bizim hem de küçük yavrularımız içim mutluluk verici.  İnşallah bu kurslardan güzel sonuçlar elde edecekler. Ben bütün yavrularımızın geleceğinin aydınlık olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum ve yarının büyükleri olarak ülkemizi yönetecek çocuklarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Bu tür etkinliklere katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kılınç’ta eğitime verdiği destekten dolayı Başkan Çelikcan’a teşekkür etti.

Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  
Web Tasarım : 2 Adam Yazılım ve Teknoloji