ANASAYFA KÜLTÜR EVLERİ KURSLARIMIZ PROJELERİMİZ ETKİNLİKLERİMİZ FOTO GALERİ BASINDA BİZ İLETİŞİM
YÜREĞİR BELEDİYESİ KÜLTÜR EVLERİ EL SANATLARI SERGİSİ
Kaynak :    Haber Tarihi : 25.6.2014
YÜREĞİR BELEDİYESİ KÜLTÜR EVLERİ EL SANATLARI SERGİSİ


Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri'nde kursiyerlerin ürettikleri ürünler 13-14-15 Haziran Tarihleri arasında Optimum Alışveriş Merkezi'nde sergilendi. 3 gün  boyunca binlerce vatandaşın gezdiği serginin açılışına AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, Çukurova Kaymakamı Dr. Mehmet Ali Özkan, Yüreğir İlçe Jandarma Komutanı, Yüreğir İlçe Emniyet Müdürü, Halk Eğitim Müdürleri, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Hizmete açılan 11 adet Kültür Evinden her yıl binlerce vatandaşın eğitim gördüğünü belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan buralardan her yıl 50 bin vatandaşın faydalanmasının hedeflendiğini belirtti. Kültür Evlerinde 7'den 70'mişe herkesin faydalanacağı etkinliklerin yapıldığını belirterek şunları söyledi.:

'Göreve geldiğimizde bir tane sosyal aktivite yapacak yerimiz yoktu. Şimdi ise 11 adet Kültür Evimiz vatandaşlarımızın hizmetinde. Açılan sergide çok güzel eserlerin bir kısmı burada sergilendi. Emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum. Toplumda karşılığı olan bir çok sosyal projelerimizi kültür evlerimizde hayata geçirdik.
Kültür Evlerimizde yetişkinlere yönelik el sanatları kursu, meslek kursları, eğitici seminerler, okuma yazma eğitimleri ve eğitici seminerler yapılmaktadır. Öğrencilerimize yönelik ise ders takviye kursları, yaz okulları, hobi kursları, sportif etkinlikler  yapılmaktadır. Kültür Evlerimize gelen her yaşta insanımız burada kendisine uygun bir etkinliğe katılabilmektedir. Bu kurslara katılan vatandaşlarımızın bir çoğu buradan aldıkları sertifika ile iş sahibi olmuştur. Bu da bizlere mutluluk vermektedir.' şeklinde konuştu.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  
Web Tasarım : 2 Adam Yazılım ve Teknoloji