ANASAYFA KÜLTÜR EVLERİ KURSLARIMIZ PROJELERİMİZ ETKİNLİKLERİMİZ FOTO GALERİ BASINDA BİZ İLETİŞİM
BİR MİLLETİN KADERİNİ DEĞİŞTİREN DESTAN
Kaynak :    Haber Tarihi : 14.3.2013
Yüreğir Belediyesi tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Etkinlikleri Köprülü Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi’nde yapıldı.  Etkinlikler kapsamında Yüreğir Belediyesi Tiyatro Gurubu o günleri anlatan tiyatro gösterisi sunarken Yüreğir Belediyesi Kültür Evlerinde Müzik kursuna katılan öğrenciler söyledikleri kahramanlık türküleriyle geceye renk kattılar. Programda ayrıca Çanakkale’de yaşanan olaylar slayt gösterisi ile izleyicilere aktarıldı. Programa Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü M. Ali Selamet, Halk Eğitim Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda bir konuşma yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yapılan tiyatro gösterimi söylenen kahramanlık türküleri ile Çanakkale ile ilgili her şeyin anlatıldığını belirtti. Tiyatroyu hazırlayanlara teşekkür eden Başkan Çelikcan bu etkinliklere destek veren Milli Eğitim Camiasına da teşekkür etti.

Yapılan etkinliklerle Çanakkale destanının tekrar hatırlatıldığını belirten Başkan Çelikcan ‘Ecdadımızla ne kadar gurur duysak azdır. İnşallah gelecek yıl bu etkinliklerimizi yeni yapacağımız bin kişilik Kültür Merkezimizde de hep beraber coşkuyla kutlarız.’’ dedi.

Çanakkale zaferinin çok önemli bir zafer olduğunu belirten Başkan Çelikcan ‘‘Çanakkale Zaferi, milletimizin tek yumruk olduğu, vatanın birliği,  bütünlüğü ve bağımsızlığı için ölüme bile gözünü kırpmadan giden kahraman askerlerimizin dünyaya verdiği en güzel derslerden bir tanesidir. Çanakkale Şehitleri yedi düvelle ve içimizdeki asabiyetle savaştılar. İkisini de yendiler. ’ Çanakkale savaşlarını insanlık tarihinin en ender savaşı kılan askerlerin ölüme (şehadete) koşarak (adeta uçarak) gitmesi ve dönmemesidir’’ dedi.
     
     
     
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  
Web Tasarım : 2 Adam Yazılım ve Teknoloji